Tatrzański Związek Narciarski

Mateusz Jarosz zadebiutuje w FIS Grand Prix!

W najbliższy weekend w słoweńskiej Planicy rozegrane zostaną finałowe zawody FIS Grand Prix w kombinacji norweskiej. Podczas finału w Planicy zaprezentuje się czterech biało-czerwonych, a w zawodach najwyższej rangi zadebiutuje 17-letni Mateusz Jarosz.

FIS Grand Prix: Kupczak ponownie na podium

Ten sezon letni jest wyjątkowy dla Szczepana Kupczaka, który osiąga najlepsze jak dotąd wyniki w karierze. Po historycznym trzecim miejscu w Klingenthal, Polak znów stanął na podium w zawodach FIS Grand Prix. W niedzielnych zawodach w Oberhofie podopieczny Tomasza Pochwały po raz kolejny stanął na najniższym stopniu podium. Zwycięstwo odniósł Francuz Antoine Gerard, a drugi był Fin Ilkka Herola.

FIS Grand Prix: Kupczak punktuje w Oberhofie

Szczepan Kupczak wywalczył kolejne punkty do klasyfikacji generalnej cyklu FIS Grand Prix. Podopieczny Tomasza Pochwały po skoku na odległość 118 metrów zajmował 16. miejsce na półmetku rywalizacji, następnie uzyskał 35. rezultat na trasie biegu i sobotnie zawody ukończył na 29. pozycji. Bezkonkurencyjny okazał się Austriak Franz-Josef Rehrl.

FIS Youth Cup: Skupień ósmy w Oberhofie

W sobotę w niemieckim Oberhofie rozegrane zostały drugie zawody FIS Youth Cup w kombinacji norweskiej. Zwycięstwo odniósł reprezentant Finlandii Waltteri Karhumaa. Najlepiej z biało-czerwonych zaprezentował się Adam Skupień, który ukończył zawody na ósmy miejscu, jednak po serii skoków zajmował trzecią lokatę.

FIS Grand Prix: 21. miejsce Kupczaka w PCR

Kolejne zawody z cyklu FIS Grand Prix w kombinacji norweskiej rozgrywane są w ten weekend w niemieckim Oberhofie. W piątek odbyła się runda prowizoryczna, w której najlepszy okazał się Austriak Franz-Josef Rehrl, który wylądował na 135 metrze. Najwyżej z biało-czerwonych sklasyfikowany został Szczepan Kupczak, który po skoku na odległość 118,5 metra zajął 21. pozycję.

FIS Youth Cup: Piąte miejsce Jarosza

W piątek w Oberhofie rozegrane zostały zawody z cyklu FIS Youth Cup w kombinacji norweskiej. Bardzo dobry wynik uzyskał Mateusz Jarosz, który zawody ukończył na piątym miejscu. Zwycięstwo odniósł Francuz Matteo Baud.