Tatrzański Związek Narciarski

PŚ w Oslo: 23. miejsce Pawła Słowioka w PCR

Paweł Słowiok po skoku na odległość 110,5 metra zajął 23. miejsce w rundzie prowizorycznej podczas zawodów Pucharu Świata w Oslo. W kwalifikacjach rozgrywanych na Holmenkollbakken najlepszy okazał się Niemiec Manuel Faisst, który uzyskał 128,5 metra.

Czterech kombinatorów wystartuje w Oslo

8 i 9 marca 2019 roku w norweskim Oslo rozegrane zostaną przedostatnie tej zimy zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. W Oslo wystartuje czterech naszych reprezentantów - Szczepan Kupczak, Adam Cieślar, Paweł Słowiok oraz Paweł Twardosz.

MŚ w Seefed: Sukces kombinatorów norweskich

Kolejny sukces na Mistrzostwach Świata w Seefeld osiągnęli nasi kombinatorzy norwescy. Polacy w składzie: Adam Cieślar, Paweł Twardosz, Szczepan Kupczak i Paweł Słowiok wywalczyli ósme miejsce w zawodach drużynowych. Tytuł mistrzowski zdobyli Norwegowie. Wicemistrzami świata zostali Niemcy, natomiast brąz wywalczyli Austriacy.

MŚ w Seefeld: mały sukces kombinatorów

Szczepan Kupczak, Adam Cieślar, Paweł Słowiok i Paweł Twardosz w końcu znaleźli się w gronie ośmiu najlepszych ekip świata. Polacy zajmowali szóste miejsce po konkursie skoków w MŚ w Seefeld, a po biegu spadli jeszcze o dwie lokaty.

MŚ w Seefeld: czas na sztafetę dwuboistów

W sobotę walkę w Mistrzostwach Świata w Seefeld zakończą nasi kombinatorzy norwescy. Polacy w składzie: Adam Cieślar, Paweł Twardosz, Paweł Słowiok oraz Szczepan Kupczak powalczą w zawodach drużynowych.

MŚ w Seefeld: Kupczak czwarty po skokach!

Szczepan Kupczak po skoku na odległość 104,5 metra zajmuje czwarte miejsce na półmetku rywalizacji kombinatorów norweskich w Mistrzostwach Świata w Seefeld. Dobre skoki oddali również pozostali nasi reprezentanci. 20. pozycję zajmuje Paweł Słowiok, który wylądował na 98 metrze. Sześć lokat za nim plasuje się Adam Cieślar, który skoczył 98,5 metra. Natomiast Paweł Twardosz po skoku na odległość 90 metrów zajmuje 39. miejsce. Liderem po skokach jest Norweg Jarl Magnus Riiber, który wylądował na 107 metrze.