Tatrzański Związek Narciarski

Austriacka dominacja w Szczyrku! Życiowy wynik Niżnika

W niedzielę w Szczyrku po raz drugi tego lata skoczkinie oraz skoczkowie narciarscy rywalizowały w zawodach z cyklu FIS Cup. Wśród kobiet ponownie na najwyższym stopniu podium stanęła Słowenka Spela Rogelj. W konkursie mężczyzn rywalizację zdominowali Austriacy, którzy zajęli pierwsze trzy miejsca, a najlepszym z nich okazał się Claudio Moerth. Życiowy wynik w Szczyrku uzyskał Adam Niżnik, który wywalczył siódme miejsce. W pierwszej "10" zameldowali się także siódma Kinga Rajda oraz ósmy Kacper Juroszek.

Fuchs najlepszy w Szczyrku! Życiowy wynik Gruszki

Reprezentant Niemiec Tim Fuchs odniósł zwycięstwo w inaugurujących sezon zawodach FIS Cup w Szczyrku. Obok niego na podium stanęło dwóch Austriaków - drugi był Maximilian Lienher, a trzecie miejsce zajął Maximilian Steiner. Życiowy wyniki w zawodach tej rangi zanotował Mateusz Gruszka, który ukończył zawody na siódmej pozycji. W czołowej "10" uplasował się również Adam Niżnik, który zajął dziewiąte miejsce.

Rogelj triumfuje w Szczyrku! Szwab i Rajda w "10"!

Reprezentantka Słowenii Spela Rogelj zwyciężyła w pierwszych tego lata zawodach FIS Cup, które rozegrane zostały na skoczni HS-106 w Szczyrku. Na drugim stopniu podium stanęła Czeszka Karolina Indrackova, a trzecia była Japonka Yuka Seto. Lokaty w czołowej "10" sobotniego konkursu wywalczyły dwie podopieczne Łukasza Kruczka. Na piątym miejscu zawody ukończyła Joanna Szwab, a cztery lokaty za nią uplasowała się Kinga Rajda.

COC w Kranju: Kot i Zniszczoł w czołowej "10"

Nasi skoczkowie mają za sobą udaną inaugurację Letniego Pucharu Kontynentalnego, która odbyła się na skoczni HS-109 w Kranju. Lokaty w czołowej "10" sobotniego konkursu wywalczyło dwóch biało-czerwonych. Na piątym miejscu zawody ukończył Maciej Kot, który uzyskał odpowiednio 101,5 oraz 106 metrów. Natomiast pierwszą "10" zamknął Aleksander Zniszczoł, który w pierwszej serii skoczył 100,5 metra, a w finale wylądował 10 metrów dalej, dzięki czemu zanotował awans aż o dziewięć miejsc.

FIS Cup w Szczyrku - listy startowe

W sobotę na kompleksie Skalite im. Beskidzkich Olimpijczyków w Szczyrku zainaugurujemy sezon startów w zawodach FIS Cup. W pierwszym tego lata konkursie wystartuje łącznie 130 narciarzy. Na starcie zawodów zobaczymy 37 skoczkiń oraz 93 skoczków narciarskich.

Maciej Kot tuż za podium w Kranju!

W piątek, na skoczni HS-109 w Kranju odbyły się inaugurujące sezon startów międzynarodowych konkursy Letniego Pucharu Kontynentalnego. Dobrze w tych zawodach zaprezentował się Maciej Kot, który po skokach na odległość 105,5 oraz 102,5 metra zajął czwarte miejsce. W Kranju zwyciężyli wspólnie Rosjanin Jewgienij Klimow oraz Słoweniec Timi Zajc. Natomiast podium uzupełnił Niemiec Pius Paschke.